سیستم درجه بندی کمربند در جودو
سیستم درجه بندی کمربند در جودو
خرداد ۱۷, ۱۳۹۷
نتایج پایانی پنجمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان ترکیه
نتایج پایانی پنجمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان ترکیه قهرمانی ایران در مسابقات
خرداد ۲۱, ۱۳۹۷
آموزش دفاع شخصی رهایی گردن از دست حریف

این کلیپ آموزشی شامل چند بخش می باشد که بخش اول آن مربوط به نحوه دفاع کردن از خود در برابر حملات تهاجمی حریف و هل داده شدن توسط حریف می باشد و بخش های بعدی مربوط به نحوه رهایی گردن از دست حریف در شرایط مختلف می باشد. در ادامه می توانید با نحوه اجرای این تکنیک ها بیشتر آشنا شوید.

بخش اول : دفاع از خود در برابر حملات تهاجمی و هل داده شدن توسط حریف

به عنوان بهترین راه کار دفاع در برابر حملات تهاجمی و هل داده شدن توسط حریف می توان از جا خالی در روبروی شخص مهاجم استفاده نمود. اگر خالی کردن جا توسط ما در زمان مناسب صورت پذیرد همانطور که در فیلم پیداست باعث می شود که حریف تعادل خود را از دست بدهد و ما بتوانیم ابتکار عمل را در دست بگیریم. در ادامه می توانیم همانند فیلم آموزشی با ضربات مشت در سر و صورت حریف وی را مغلوب نماییم. همچنین می توانیم در زمان مناسب و همانگونه که در کلیپ آموزشی مشاهده می کنید با گرفتن صورت حریف از پشت و چرخاندن وی از پشت حریف را به زمین بزنیم.

بخش دوم : رهایی گردن از دست حریف

در اغلب فنون دفاع شخصی که توسط اساتید بزرگ این هنر استفاده می شود، انجام حرکات اغفال کننده از اهمیت بالایی برخوردار است. باید دقت داشت که انجام حرکات اغفالی باید به گونه صورت پذیرد که در عین حالی که ذهن حریف را از نوع فن مورد نظر ما دور می سازد همچنین بدن ما را در وضعیت مناسبی برای اجرای فن مورد نظرمان هدایت کند. همانگونه که در این فیلم آموزشی مشاهده می کنید زمانی که حریف گردن ما را با دو دست خود گرفته است همزمان با گرفتن یک دست با استفاده از دست دیگر خود بر روی دست حریف ضربه زده و با اجرای چند ضربه اغفالی به سر و صورت حریف باعث جدا شدن یک دست وی از گردن خود می شویم و در حالی که دست دیگر وی در دست ما قرار دارد با چرخاندن حریف و اجرای یک ضربه زانو در بدن وی حریف را به زمین زده و همانند فیلم آموزشی بر وی مسلط می گردیم. در بخش های بعدی این کلیپ آموزشی نیز حالت های دیگری از گرفته شدن گردن توسط حریف و نحوه اغفال و رهایی خود از دست وی را ملاحظه می نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *