جودو شیوه ای برای زندگی هنرجوها

کشیدگی عضلانی شانه
آسیب های ورزشی – کشیدگی عضلانی شانه
اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۷
معانی لغات و اصطلاحات جودو
معانی لغات و اصطلاحات جودو
اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۷
جودو شیوه ای برای زندگی هنرجوها

هنگامی که کانو، جودو را بنا نهاد، میخواست جودو شیوه ای برای زندگی هنرجوها باشد. او براین اعتقاد بود که جودو عالی ترین شکل تناسب جسمانی است. فرد از طریق تایسو و یا تمرین ها بدن خود را از لحاظ قدرت و انعطاف، قوی میکند.

جودو شیوه ای برای زندگی هنرجوها

آموزش ذهن در جودو، باعث آموزش انعطاف پذیری ذهن نیز میشود که به جودوکار امکان میدهد فکر بازتری داشته باشد. قدرت بدنی و ذهن منعطف منجر به اعتماد به نفس بسیار بیشتری میشود.

آخرین امتیاز جودو این است که فرد به کمک جودو بتواند از خود دفاع کند. شایان توجه است که برای دستیابی به این هدف جودو باید به عنوان نوعی دفاع شخصی آموخته شود. جودو به عنوان نوعی دفاع شخصی موجب میشود تا افرادی با جثه کوچک بتوانند در برابر حریفان قوی تر که جثه بزرگتری هم دارند از خود دفاع کنند.

جودو شیوه ای برای زندگی هنرجوها

جودو به عنوان نوعی دفاع شخصی حوزه وسیعی از ضربه با مشت، تغییر پا، لگدها و فنون دفاعی را آموزش میدهد. استفاده از این مهارت ها در ورزش جودو مجاز نیست، اما فرد باید آنها را برای مهارت دفاع شخصی واقعی بیاموزد. جودو به عنوان نوعی دفاع شخصی از شیوه هایی از حمله و بدل کردن استفاده میکند که به دلیل صدمه باورنکردنی چنین حرکتهایی مزایای ورزش جودو بی پایان است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *