نتایج مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا ۲۰۱۸ ویتنام

نتایج مسابقات کاراته لیگ جهانی بلغارستان
نتایج مسابقات کاراته لیگ جهانی بلغارستان
خرداد ۷, ۱۳۹۷
استقرار ذنكوتسو–داچي در كاراته
استقرار ذنکوتسو–داچی در کاراته
خرداد ۷, ۱۳۹۷
نتایج مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا 2018 ویتنام

به گزارش فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی ایران، نتایج مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا ۲۰۱۸ ویتنام با قهرمانی تیم ملی کره جنوبی و بدست آوردن مقام نایب قهرمانی توسط تیم ملی کشومان همراه بود. در پایان بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی آسیا، تیم‌ملی تکواندو مردان کشورمان با کسب ۵ مدال رنگارنگ بر سکوی نایب قهرمانی آسیا ایستاد.

بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۸ ویتنام پس از ۳ روز جدال ۲۶۷ تکواندوکار از ۳۴ کشور در سالن “پوتوا” هوشیمینه به پایان رسید و تیم‌ ملی تکواندو مردان کشورمان با کسب یک مدال طلا، یک نقره، ۳ برنز و ۳۷ امتیاز توانست عنوان نایب قهرمانی قاره کهن را به نام خود ثبت نماید.

تیم‌ملی کره‌جنوبی با ۲ طلا، ۳ برنز و ۴۲ امتیاز قهرمان شد،؛ تیم ازبکستان با یک طلا، یک نقره، ۲ برنز و ۳۲ امتیاز سوم شد و تیم قزاقستان نیز یک طلا، یک نقره، یک برنز و ۳۱ امتیاز عنوان چهارمی را به خود اختصاص داد.

تیم ملی مردان کشورمان با ترکیب آرمین هادی پور، فرزان عاشورزاده، امیرمحمد بخشی ، مهدی خدابخشی، پوریا عرفانیان و سعید رجبی در این رقابت‌ها حضور پیدا کرده بود که بخشی بر سکوی قهرمانی ایستاد، عاشورزاده نایب قهرمان شد، هادی‌پور، خدابخشی و رجبی نیز به مدال برنز رسیدند.

همچنین ابراهیم صفری ، سروش احمدی، محمدسالار، مهدی جلالی، احمد محمدی و سجاد مردانی نفراتی بودند که در مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی در آسیا – از بکستان موفق به کسب سهمیه حضور در این مسابقات شدند و در این رویداد شرکت کرده بودند و مدال آنها تنها در کارنامه ورزشکار ثبت می‌شد که احمدی و جلالی به مدال نقره رسیدند و محمدی سوم شد.

اما ناهید کیانی، طیبه پارسا، کیمیا علیزاده، ملیکا میرحسینی ، هانیه اخلاقی و زهرا پوراسماعیل ترکیب تیم‌ملی زنان کشورمان را در بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی آسیا تشکیل داده بودند که کیانی به مدال نقره رسید و علیزاده و پوراسماعیل بر سکوی سومی ایستادند.

هدایت تیم مردان برعهده فریبرز عسکری به عنوان سرمربی، علی محمد بسحاق و حسن فلاحی‌راد به عنوان مربی است. هدایت تیم زنان نیز برعهده مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و ریحانه فولادی و مهناز حسین زاده به عنوان مربی است.

گفتنی است؛ مسابقات قهرمانی آسیا G4 است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۴۰، ۲۴ و ۱۴.۴۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تعلق می گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *