چطور رشته رزمی مورد نظر خود را انتخاب کنیم؟

تاریخچه جودو
تاریخچه جودو
فروردین ۲۲, ۱۳۹۷
مسابقات لیگ جهانی کاراته وان مراکش
پنجمی درفشی پور در لیگ جهانی مراکش
فروردین ۲۳, ۱۳۹۷
چطور رشته رزمی مورد نظر خود را انتخاب کنیم

شاید این سوال که چطور رشته رزمی مورد نظر خود را انتخاب کنیم در ابتدا برای یک رزمی کار که سالها در یک رشته رزمی فعالیت کرده کمی تعجب برانگیز باشد ولی حقیقت این است که در شرایط کنونی و با توجه به تعدد رشته های رزمی فعال در کشور و انتخاب یک رشته رزمی برای یک فرد علاقه مند به هنرهای رزمی از اهمیت بالایی برخوردار است. در نظر گرفتن نکات زیر می تواند شما را در انتخاب یک رشته رزمی مناسب راهنمایی کند.

۱- داشتن هدف برای ورود به رشته های رزمی از اهمیت بالایی برخوردار است، در ابتدا لازم است هدف خود را به درستی از ورود دنیای ورزش های رزمی مشخصص نمایید به طور مثال افراد ممکن است به دلالیل زیر در رشته های رزمی مشغول به فعالیت شوند:

الف: برای داشتن تناسب اندام و سلامت روحی و جسمی و همچنین بدست آوردن روحیه بالا
ب : برای بدست آوردن توان دفاع از خود در برابر دیگران
ج: ایجاب های شغلی مانند کار کردن در یک شرکت امنیتی
د: بدست آوردن مقام های ورزشی و کسب جوایز

۲- شرایط فیزیکی و روحی خود را در نظر بگیرید، توجه داشته باشید که واقع بین بودن در انتخاب معقول تاثیر بسزایی دارد. همچنین شرایط روحی خود را به طور کامل در نظر بگیرید و با متخصصین در باره انتخاب رشته مشورت کنید.

۳- علایق فرهنگی خود را در انتخاب رشته رزمی مورد نظر خود در نظر بگیرید، در صورتی که فردی با علایق میهن پرستانه هستید انتخاب رشته های رزمی چینی برای شما انتخاب مناسبی نخواهد بود.

۴- درباره مربی خود تحقیق کنید و با وسواس این کار را انجام دهید. مربی نقشی تعیین کننده در موفقیت و یا عدم موفقیت شما دارا خواهد بود.

۵- بودجه خود را در نظر داشته باشید. برخی از رشته های رزمی نیاز به تهیه تجهیزات زیادی دارند و برخی تنها با تهیه یک دست لباس می توانید در آنها آغاز به فعالیت کنید.

۶- قبل از انتخاب خود سعی کنید یک یا چند جلسه به باشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید و نحوه آموزش رشته رزمی مورد نظر خود را از نزدیک بررسی کنید و شاهد تمرینات و مبارزات هنرجویان باشید.

4 دیدگاه ها

 1. مریم گفت:

  سلام. من یک پسر بچه ۶ ساله دارم که دائما در حال مشت و لگد زدن هستش. چه ورزش رزمی برای پسر بچه ای در این سن مناسب تره؟

  • حمیدرضا گفت:

   با سلام. در مورد انتخاب رشته های ورزشی در سنین پایین برای خردسالان بهترین راه مشاوره با کارشناسان تربیت بدنی جهت استعدادیابی و راهنمایی والدین برای سوق دادن کودک خود جهت رشد در مسیر صحیح ورزشی می باشد. اندام کودک، میزان توده های عضلانی و بسیاری موارد دیگر نقش بسزایی در انتخاب رشته ورزشی مناسب خواهند داشت. با این وجود و به طور کلی می توان ورزش ژیمناستیک را به عنوان ورزشی مناسب برای تمامی کودکان در سنین خردسالی معرفی نمود. ورزش ژیمناستیک برای کودکان تا سن حدود ۱۲ سالگی می تواند موجبات شکوفایی بهتر در زندگی ورزشی آنان را فراهم سازد.

 2. S.s.t. گفت:

  سلام
  من یک دختر نوجوانی هستم که که میخواهم یه سبک ورزش رزمی رو انتخاب کنم که بتونم از خودم دفاع کنم
  ولی دچار مشکل شدم و نمیخامدزیاد روم فشار بیاره

 3. حمیدرضا گفت:

  سلام.
  برای مشاوره دادن در مورد انتخاب یک سبک رزمی نیاز به دانش درباره شرایط فیزیکی هر فرد و همچنین علایقش وجود داره. به طور کلی می تونید از مواردی که در بالا ذکر شد استفاده کنید. و در صورتی که نیاز به مشاوره دارید می تونید از مشاوره مشاورین ما نیز به صورت رایگان استفاده کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *