کسب یک طلا یک نقره و چهار برنز در مسابقات جودو قهرمانی جوانان آسیا

آغاز اردوی تیم ملی کاراته امید پسران از 27 اردیبهشت ماه
آغاز اردوی تیم ملی کاراته امید پسران از ۲۷ اردیبهشت ماه
اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۷
ثبت نام رقابت های ورود به اردوی تیم ‌ملی پومسه
ثبت نام رقابت های ورود به اردوی تیم ‌ملی پومسه
اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۷
کسب یک طلا یک نقره و چهار برنز در مسابقات جودو قهرمانی جوانان آسیا

به گزارش سایت فدراسیون جودو و کوراش جمهوری اسلامی ایران جوانان جودوکار کشورمان موفق به کسب یک طلا یک نقره و چهار برنز در مسابقات جودو قهرمانی جوانان آسیا شدند. لازم به ذکر است که این دوره از مسابقات قهرمانی جودو جوانان آسیا با حضور ۱۹۶ جودوکار از ۲۲ کشور و به مدت ۲روز با میزبانی شهر بیروت کشور لبنان برگزار گردید.

کسب یک طلا یک نقره و چهار برنز در مسابقات جودو قهرمانی جوانان آسیا

در وزن ۹۰- کیلوگرم، قاسم باغچقی پس از استراحت در دور نخست جودوکار کره جنوبی را در زمان کمتر از یک دقیقه ایپون کرد. در ادامه حریف ویتنامی خود را با ضربه فنی از پیش رو برداشت و راهی فینال شد. جوان شایسته جودو ایران در فینال این مسابقات توانست جودوکار قزاق را ایپون نموده و مقتدارانه بر سکوی قهرمانی ایستاد.

علی پرهیزکار نماینده وزن ۱۰۰- کیلوگرم کشورمان پس از استراحت در گام نخست، جودوکار عراقی را ایپون کرد. وی در ادامه با ضربه فنی جودوکار کره ای را از پیش رو برداشت و فینالیست شد. علی پرهیزکار در فینال با قبول شکست برابر حریف ازبک بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد و مدال نقره بر گردن آویخت.

در وزن ۱۰۰+ کیلوگرم حمیدرضا ملک زاده ابتدا حریف هندی را با ضربه فنی از پیش رو برداشت. وی در ادامه برابر حریف قدرتمند ازبکستانی به برتری رسید و با قبول شکست برابر جودوکاری از کره جنوبی به جدول شانس مجدد راه یافت. ملک زاده در دیدار رده بندی جودوکار مغولستانی را ایپون کرد و به نشان برنز دست یافت. امیر محمد بهمنی دیگر جودوکار کشورمان در این وزن، در گام نخست مغلوب جودوکار تاجیکستانی شد.

مریم بربط در وزن ۷۰- کیلوگرم در بازی نخست جودوکار هندی را ایپون کرد. وی در ادامه مغلوب حریف قزاق خود شد. بربط در جدول شانس مجدد نماینده قرقیزستان را از پیش رو برداشت و مدال برنز این دوره از مسابقات را بدست آورد.

ابولفضل محمودی در وزن ۶۶- کیلوگرم بعد از پیروزی مقابل نماینده نپال در مقابل جودوکار ازبکستان مغلوب شد. در ادامه وی به جدول بازنده ها رفت و موفق شد با دو پیروزی مقابل جودوکارانی از چین تایپه و تاجیکستان صاحب مدال برنز این رقابت ها شود.

در وزن ۷۳- کیلوگرم نیز امین کامیابی بعد از استراحت در دور اول در گام نخست حریفی از هند را ضربه فنی کرد. وی در مبارزه دوم مقابل حریفی از قزاقستان شکست خورد. او در ادامه رقبایی از قرقیزستان و مغولستان را از پیش رو برداشت و دومین مدال برنز کشورمان را در رقابت های قهرمانی جوانان آسیا از آن خود کرد.

علی قلی پور تنها نماینده وزن ۶۰- کیلوگرم کشورمان بعد از پیروزی برابر جودوکاری از کشور میزبان به جودوکار هند باخت از گردونه رقابت ها کنار رفت.

علی بریمانلو نیز در وزن ۶۶- کیلوگرم پس از استراحت در گام نخست در شرایطی که در ادامه حریفی از قرقیزستان را از پیش رو برداشته بود در دور سوم و چهارم به ۲ جودوکار از تاجیکستان باخت به عنوان هفتمی رسید.

شیوا جهانگیری در وزن ۴۸- کیلوگرم با شکست مقابل حریفانی از ازبکستان و چین تایپه به کار خود پایان داد.

نگین نظری نیز بعد از پیروزی مقابل حریفی از لبنان در وزن ۵۸- کیلوگرم با شکست در برابر جودوکاران ازبکستان و نپال از دور مسابقات کنار رفت.

در وزن ۶۳- کیلوگرم دختران، مهیا اکبری در گام نخست مغلوب جودوکار کره ای شد و از دور رقابتها کنار رفت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *